עיטוף טקסט או באנגלית Text Wrap היא בעצם אפשרות של כתיבת תוכן בין אם זה לעיתון, מגזין, פלייר או כל מוצר מעוצב אחר בו יש טקסט משולב עם אובייקטים, כאשר הטקסט נכתב בתוך או מסביב לאובייקט ו"עוטף" אותו בצורה יפה.

דוגמה לעיטוף טקסט במגזין

באינדיזיין יש חלונית שדרכה מתבצעת כל העבודה, לחצו Ctrl+Alt+W  במקלדת או דרך התפריט Window > Text Wrap כדי להציג אותה.

חלונית ה Text Wrap

תחילה ניצור פסקת טקסט בגודל כל שטח העמוד ונמלא אותה בטקסט, אם אין לכם טקסט מוכן לחצו בתפריט על Type > Fill With Placeholder Text  וכך תקבלו אזור טקסט מלא בתוכן.

קצת lorem ipsum בבקשה

תוכלו להרחיב על כך בפוסט טקסט אוטומטי באינדיזיין.

צרו על גבי הטקסט אזור לתמונה בעזרת הכלי Rectangle Frame Tool או F במקלדת, נוסיף תמונה ונמקם אותה על הטקסט, לחצו Ctrl + D במקלדת או בתפריט File > Place ובחרו את התמונה שתרצו, נסו למקם אותה במרכז התוכן ובגודל קטן יחסית.

נוסיף תמונה מעל הטקסט

כעת ניגש להשתמש בחלונית ה Text Wrap שפתחנו קודם, לחצו על התמונה ובואו נעבור על האפשרויות שלנו משמאל לימין, נראה שכברירת מחדל מסומן שהטקסט יצוף מעל התוכן ולא ישתלב איתו.

ברירת המחדל

האפשרות השנייה שלנו היא Wrap Around Bounding Box נלחץ עליה ונראה שהיא עוטפת את הטקסט מסביב לתמונה מכל הכיוונים בצורה ריבועית, כרגע זה יראה לנו צמוד מאוד אבל אפשר לשחק עם זה, מלמטה נוכל לראות את המרחקים מכל צלע של התמונה נזין למשל 4 מ"מ מכל כיוון ונראה שקיבלנו מעין מסגרת דמיונית שאומרת לטקסט לעטוף רק אחרי המסגרת ולא לגעת בתמונה.

Wrap Around Bounding Box

שימו לב שאם לוחצים על השרשרת הקטנה נוכל לתת מרווחים לא שווים מכל כיוון של התמונה.

מתחת ב Wrap Options נראה עוד אפשרויות, למשל עיטוף רק משמאל, רק מימין, גם וגם, עיטוף בהתאם לשדרה ועוד…

קראו על האופציה השלישית בפוסט של "עיטוף טקסט מתקדם באינדיזיין", בינתיים נדלג לאופציה הרביעית Jump Object שהיא בעצם משאירה את התמונה עם שטח נקי וריק בימין ובשמאל וכל הטקסט עוטף מלמעלה ולמטה בלבד.

Jump Object

אופציה חמישית Jump To Next column זהה לקודמת אך כאן אחרי התמונה הטקסט עובר אוטומטית לטור הבא.

Jump To Next Column אחרי התמונה הטקסט עובר לטור הבא

אפשרות ה invert תעטוף את הטקסט בתוך אובייקט, על האובייקט להיות ללא מילוי כלומר מסגרת או בעל שקיפות 0, להרחבה קראו בפוסט "עיטוף טקסט מתקדם באינדיזיין".

טיפ לסיום! כעת כל טקסט שנניח במסמך יעטוף עצמו סביב האובייקט וזה לא תמיד טוב, אם נרצה להחליט בעצמנו איזה טקסט יעטוף מה, נלך לאפשרויות התוכנה Ctrl + K או Edit Preferences, בטאב של Composition נסמן את Text Wrap Only Affects Text Beneath שזה אומר שאובייקטים יבצעו עיטוף טקסט רק לטקסט שמתחתיהם, אם נרצה שטקסט לא יושפע מהגדרות העיטוף של האובייקט נמקם אותו מעל האובייקט ולא מתחתיו.

טיפ שעושה פלאים!

ראינו מבחר אפשרויות קלילות ויפות שישדרגו לנו את פריסת הטקסט מרגילה ובנאלית למיוחדת ומגניבה, נסו את האפשרויות בעצמכם, בהצלחה!