מגיל 9 בערך אני צופה בהיאבקות, היו שנים טובות, כאלה שפחות טובות וגם שנים גרועות, מתאבקים באו והלכו, חלק השאירו חותם וחלק אף אחד בכלל לא זוכר.

כמו תחלופת המתאבקים והדורות כך גם הלוגו הרשמי של ה-WWE השתנה והוחלף עם השנים, זה לא קרה לעיתים קרובות ולא תמיד עם רצון החברה.

הנה סקירה קצרה על הלוגואים שליוו לפחות אותי בכל השנים האלה.

באמצע שנות השמונים (1984) עוד בזמנים שקראו לארגון ההיאבקות
WWF –  WORLD WRESTLING FEDERATION  היה הלוגו, אולי המזוהה ביותר:

הלוגו עם הרעיון המבריק של שילוב 3 אותיות בסמל אחד פתח את השער לשאר הלוגואים שיבואו בעתיד, הצבעים ומעברי הצבע היו מעולים לאותה תקופה למרות שאם נסתכל היום הלוגו יראה מאוד מיושן ועם סגנון של Microsoft Word Art Gallery.

בכל אופן הלוגו הזה תמיד היה ותמיד ישאר מזוהה עם הארגון.

בשנת 1994 החליטו לחדש את הלוגו ולהעביר אותו ל-2 צבעים בלבד, הכחול והצהוב נשמרו אך הוחלפו לגוון "צועק" יותר, משהו שבאותה תקופה מאוד התאים. עם זאת, הלוגו הפשוט הזה לא החזיק יותר מארבע שנים ובשנת 1997 הוכנס לוגו משני לשימוש יחד עם לוגו זה ואז הפך ללוגו העיקרי החל משנת 1998.

אמצע שנות התשעים היו שנים חזקות בתחום ותחילת עידן ה attitude שכלל אלימות חזקה יותר, סקס ופריצת גבולות ככל שאפשר וזה מה שרצו להדגיש כנראה בלוגו החדש, הלוגו עוצב שוב בשילוב 3 האותיות הראשיות והפעם הלוגו עשה "דיאטה" עם טוויסט מעניין ומזגזג, פינות חדות ועוקצניות, מדגיש מאוד את האקסטרים של אותן שנים, את הצבעים הנעימים כחולים/צהובים החליף צבע שחור/לבן ועם דגש אדום מדמם.

שנת 2002 הייתה שנת מפנה לכל הארגון, בעקבות תביעת ענק של ארגון
WWF – WORLD WILDLIFE FOUNDETION הקרן העולמית לשימור חיות הבר שדרשה זכויות מלאות על השם המקוצר WWF. בתביעה הפסיד ארגון ההיאבקות וחויב לשנות את ראשי התיבות שלו, דבר לא פשוט אחרי שכמעט 20 שנים אתה מזוהה עם מותג מסויים ומפיק אלפי מוצרים עם חותמות של אותו שם שכבר מזוהה בכל העולם.

אבל הארגון יצא מזה בגדול! השינוי היה גדול מבחינת ההיקף אבל מבחינת השם היה שינוי קטן מאוד. הוא שינה את שמו המלא ל-WORLD WRESTLING ENTERTAINMENT ובראשי התיבות ל-WWE. כלומר "עולם ההיאבקות הבידורית"  ויצא עם קמפיין מעניין בשם get the "f" out דבר בעל 2 משמעויות.

הנה 3 סרטוני פרסומת מעולים:

השינוי בלוגו היה ביטול האות F לגמרי ושימוש רק ב-2 אותיות ראשיות WW.
אם אתם שואלים איפה ה-E בכל הסיפור? פשוט תטו את הראש שמאלה ותגלו.

הלוגו החזק הזה השאיר את חותמו למעלה מ-10 שנים!
ורק היום 2014 עודכן הלוגו לצורתו האחרונה.

בשנת 2014 הוכרז על הקמת ערוץ אינטרנטי שיכיל את כל שידורי ה-WWE שהיו ושיהיו בעתיד, ערוץ בתשלום. דבר שמשנה את דרך הצפייה לצופים בכל העולם והופך הכל לנגיש יותר ומשתלם יותר.

וכך רצו ב-WWE לתת ללוגו נגיעה קלה שתשמור על צורת הלוגו המקורי ועדיין תראה את החידוש ותדגיש את חדות השידורים בעזרת הקווים החדים והצבעים המתכתיים שבלוגו זה. הלוגו החדש בהחלט נראה חדשני וחד מתמיד! (לפחות כמו השידורים ב-HD עצמם).

ב-WWE כל כך אהבו את הלוגו החדש של הרשת שעוצב ע"י ג'ון לפטרטוס שהחליטו להפוך אותו בחודש אוגוסט ללוגו הראשי והרשמי של הארגון.

*כל הזכויות על הלוגואים שבפוסט שייכות לארגון ה-WWE