עכשיו נלמד איך להכין טקסט קופץ ומדליק, אפקט מאוד שימושי בבאנרים ובכלל לאלמנטים בפלאש.

נפתח מסמך חדש לא משנה אם ActionScript 2.0 או ActionScript 3.0.
נגדיר את קצב הפריימים ל-24 ואת גודל המשטח ל-500 על 500.
נצייר ריבוע בגודל המתאים ובצבע שחור ונמקם אותו במרכז.

בעזרת כלי הטקסט נכתוב את הטקסט שלנו בפונט וצבע שנרצה ונמקם במרכז המשטח.

נסמן את הטקסט ובתפריט נלחץ Modify > Break Apart.

עכשיו נראה שהטקסט הופרד לאותיות, כדי לעשות אנימציה לכל אות נצטרך להפוך כל אות ל-Movie Clip נסמן את האות הראשונה P ונלחץ F8 וניתן לה את השם P, כך נמשיך לשאר האותיות עד שנסיים (שימו לב שאותיות כמו P יחזרו על עצמם אז פשוט תתנו את השם P2 P3 וכו'... לפי הסדר).

אחרי שסיימנו, נבחר בעזרת CTRL+A את כל האלמנטים ונלחץ בתפריט Modify > Timeline > Distribute to Layers. ככה נקבל כל אובייקט בשכבה נפרדת עם השם שנתנו קודם.

שימו לב שהוספתי שכבה נוספת למעלה בשם as כדי לכתוב שם את הסקריפט במקרה הצורך – לא חובה כרגע. ועוד דבר, נתתי את השם bg לשכבת הרקע ונעלתי אותה כדי שלא תזוז.

עכשיו נגיע לפריים 25 ונלחץ F5 כדי להוסיף פריימים עד לשם.

לאחר מכן נוסיף פריים מפתח Key Frame בכל הפריימים הבאים בעזרת F6:

עכשיו פשוט נגדיר שבהתחלה האותיות יהיו קטנות ושקופות, אח"כ יגדלו יותר מהרגיל , יקטנו מעט ולבסוף יגיעו לגודל הרצוי. אח"כ נוסיף את מעבר האנימציה Classic Tween.

כדי שהכל יהיה ברור צפו באנימציית ה-gif שהכנתי כאן:

אגב, אם האנימציה פתאום נראית לנו ארוכה מדי אפשר לקצר כמו שעשיתי כאן מ-25 פריימים בציר הזמן ל-20 בלבד:

לאחר מכן נבחר כל פעם קבוצה מסויימת של פריימים ונגרור אותה בסדר אקראי כמו כאן בציר הזמן כדי שכל אות תיכנס בתזמון אחר בעצם.

אח"כ נוסיף עוד פריימים מפתח לקראת הסוף ועוד פריימים מפתח ממש בסוף וניצור אנימציה שתעלים את הטקסט בחזרה לשקוף והאנימציה תהיה יפה בלופ. צפו ב-gif להסבר ברור יותר:

זהו זו האנימציה מוכנה! אתם יכולים להוריד את קובץ ה-SWF לצפייה מכאן וגם את קובץ ה-FLA.

אגב, אם נרצה שהאנימציה תעצור בשלב מסויים, פשוט נכניס בשכבת ה-as שהוספנו בהתחלה, פריים מפתח ריק ונלחץ F9, בחלון הסקריפטים נכתוב פשוט ;()stop ושם האנימציה תעצר.