1. סקיצות

  רוב הפעמים זוהי אשמתנו המעצבים, אם לא תגדיר מראש כמה סקיצות מקבל הלקוח, זה ימשך לנצח או לפחות יראה כמו 40 שנה במדבר, זוהי מכה קשה שאפשר למנוע אם רק תתאמו ציפיות לפני העבודה. אחרת תמצאו קובץ בשם final-final-final-03.jpg אצלכם במחשב.
   
 2. מייקרוסופט אופיס

  אהוב ליבם של כל מי שאינו מעצב אך אחת המכות הקשות בשביל כל מי שמשתמש בתוכנות העיצוב של אדובי. ממשק מיושן שלפעמים מנסה להתחכם אך עדיין לנו המעצבים נראה קשה, מסורבל ומבולגן ובטוח חסר הגיון. מספיק לקבל קובץ WORD או PPT מלקוח ולהרוג את עצמך שעות בנסיון להבין למה השורה לא מסתדרת ולמה הטקסט נשאר צהוב! וכל זה עוד בלי לדבר על בקשות מיוחדות של "עיצוב" מסמך WORD או מצגת PPT שעוד עלולים להגיע לדפוס.
   
 3. באנרים

  באנרים זה מגניב ויפה גם בפלאש וגם כתמונה או אפילו animated gif עד שעליכם לדחוס חצי מסמך לתוך באנר בגודל 300X250 (?!#@) ולא רק זה צריך להתאים גדלים לבאנרים גדולים יותר ואפילו (כן כן) קטנים יותר...
   
 4. הוראות סגירה לדפוס

  אחד הנושאים הבעייתים לכל מעצב, כל בית דפוס סוגר ומדפיס בצורה שונה, בין אם זה בלידים חיצוניים או פנימיים, שדרה של חוברת, קבצים שכן מקבלים וכאלה שלא... תתכוננו שהעיצוב שיקבל הלקוח או שתשלחו לדפוס יגרור אחריו טלפונים והוראות שונות לסגירה מחדש של הקובץ שלכם. לכן תמיד תבדקו עם הלקוח מי בית הדפוס שאיתו עובד ותבקשו הוראות סגירה לפני שבכלל התחלתם לעבוד.
   
 5. קריסת תוכנה

  אין אחד או אחת שלא חוו את המכה הנוראית הזו, לא משנה אם אתם שומרים כל רגע או כל שעה, חוק מרפי יחליט לסגור לכם את התוכנה בדיוק כשאמרתם לעצמכם "הנה אני רק אגדיל את הפונט ואז אשמור..." יש תוכנות סלחניות היום כמו פוטושופ ואינדיזיין החדשות שעוזרות לשחזר – אבל אל תסמכו על זה אף פעם.
   
 6. התאמה לדפדפנים

  איזה כיף! סיימתם לעצב ולבנות את הדף כמו שהלקוח רצה, שלחתם אליו ואז... הוא פותח את הדף בדפדפן פיירפוקס, אופרה או שלא נדע אקספלורר גרסה 7 – חושך בעיניים, הכל שבור ומבולגן וצריך עכשיו להתאים המון דברים ספציפית לדפדפן המפונק הזה.
   
 7. אינטרנט אקספלורר

  אפרופו דפדפנים, יש אחד יחיד ומיוחד שנשאר תמיד מאחור ומתנהג הכי מוזר שרק אפשר כאילו נוצר בכוונה תחילה למרר את חיי המעצבים והמתכנתים. אפילו אפשרות בדיקת הקוד שלו נוראית וכבדה, הגרסאות הולכות ומשתדרגות אך עדיין הכל נורא כבד ולא תומך בכל החידושים, ככה זה שאתה דפדפן שבא מהחברה שיצרה את מכת מייקרוסופט אופיס.

  ואיך לא נשכח את כל אתרי הממשלה החשובים שבנויים לגרסת 5-6!? נורא ואיום, תמונות קשות שם – למזלנו יש אור בקצה המנהרה ומייקרוסופט הודיעה לא מזמן על הפסקת פיתוח הדפדפן הנוראי הזה ונסיון ליצור משהו חדש וטוב יותר.
   
 8. עברית

  חוץ מזה שתמיד באינטרנט אתרים לועזיים יראו מושכים יותר וזורמים יפה בעין, החלפת שפה היא בעיה כשאתם אמורים להשתמש ב ALT+SHIFT כל כך הרבה בתוכנות של אדובי.
   
 9. שוטף+

  יש שוטף +30 ואפילו +60, אתם עובדים על פרויקט ללקוח או חברה ולהוטים להתחיל כבר בעבודה, אבל מה, יש מושג שמאפשר לשלוח אליכם תשלום עבור השירותים שלכם רק חודש אחרי ונורא מכך חודשיים אחרי (רוב הסיכויים שתשכח שבכלל עשית את הפרויקט הזה). מציק אבל בעולם הפרילנס זה נפוץ מאוד.
   
 10. מאגרי תמונות

  באמת שכיף לנו שיש מאגרים תמונות מגוונים כל כך, אבל למה לעזאזל המחירים כאלה נוראיים? מחבילות עם התחייבות לשנה ותשלום חודשי קבוע ועד תמונות בודדות במחירים מטורפים או מחירים ספציפיים לכל גודל, מה שעוד יותר מבאס הוא שלא משנה באיזה מאגר תמונות בחרת – לפי החוק כל שנה מתאפסים כל הקרדיטים שלך וחובה עליך לנצל את כל מה שצברת.