זה אולי המכשיר הכי שימושי בבית אחרי הטלפון הנייד וקשה לנו לדמיין את חיינו בלעדיו, תמיד יהיה שם לצידנו כשנרצה לחמם את הקובות שלקחנו מאמא בשבת או להפשיר איזה פיתה בערב כדי להכין סנדביץ', הפעולה שלו מהירה ופשוטה (?) בסופו של דבר, מכניסים מה שרוצים למיקרוגל ולוחצים על כמה כפתורים ותוך כמה דקות או שניות יש לנו מוצר חם כמו שרצינו.

אבל יש בעיה, שבעקבותיה אני כותב את הפוסט שאתם קוראים עכשיו, למה אנחנו צריכים להתמודד עם ממשקים כל כך גרועים של מיקרוגלים שונים מחברות שונות עם מליוני כפתורים וחוגות וטיימרים?

בסה"כ רציתי להפשיר פיתה, למה אני צריך להסתבך עם המיקרוגל החדש שקניתי ולקרוא את הוראות השימוש כדי לדעת מה ללחוץ בדיוק?

המיקורגלים של היום מפוצצים בפונקציות וכפתורים, כפתור שמיועד רק להפשרה וכפתור של עוף, פיצה, מרק ומה לא. אה ובנוסף יש כמובן חוגה כדי לקבוע את העוצמה (למה אני צריך לקבוע את העוצמה אם עכשיו כבר בחרתי את התכנית המדויקת לחימום?!).

ונניח וכבר התרגלנו למיקרוגל מלא האפשרויות שלנו, בסופו של דבר כשנרצה לחמם נתעלם ממליוני הכפתורים שיש לו להציע לנו ופשוט נלחץ על כפתור START מספר פעמים כדי להוסיף 30 שניות נוספות של חימום בעוצמה קבועה מראש...

כמו שאתם רואים חוויית המשתמש ברוב המיקרוגלים נוראית ולפעמים מתסכלת, אין שום סיבה שמכשיר שהיעוד שלו הוא לחמם מהר וביעילות את האוכל שלנו מצריך מחשבה רבה מדי מהמשתמש. העיצובים אולי מאוד יפים ומזמינים במבט ראשון, כשאתה קונה מיקרוגל חדש מדליק אותך מאוד שיש המון פונקציות, וכמה שיותר אז יותר טוב גם אם אתה לא יודע כרגע מה עושה כל כפתור, אתה אומר "אני אלמד זה בסדר".

אז זה לא בסדר, אתה לא באמת תלמד – אתה תלחץ על כפתור ה-START ותוסיף 30 שניות כל פעם כמו ילד טוב.

תתפלאו, המיקרוגל פעם היה פשוט יותר, הוא היה אמנם מכני ולא דיגיטלי כמו היום אבל הפעולות היו פשוטות, הייתה חוגה של זמן וחוגה של עוצמת חימום, אפילו שעון לא היה, ברגע שכיוונת את הזמן והטמפרטורה החוגה מסתובבת לאחור ואז נשמע צליל "טינג!" שאומר שהאוכל חם ומוכן. במקרה הכי גרוע אם זה קר עדיין אז מכניסים לעוד דקה, אם זה חם מדי ממתינים ועושים פוווו לאוכל לדקה.

בעולם מושלם או במוצר מושלם, כל מה שצריך הוא 2 כפתורים ואולי אפילו כפתור אחד שהוא חוגה.

סיבוב לקביעת העוצמה, לחיצה על החוגה מאשרת ועוברים לבחירת זמן, לחיצה נוספת מפעילה.

זהו! לא צריך יותר מזה, לא תכניות בישול ולא אפיה ולא שום דבר נוסף, מיקרוגל נועד לחמם או להפשיר וזהו. אני מאמין שמי שרוצה גריל או אפייה ישתמש בתנור.

אז עם ההתקדמות הטכנולוגית והרצון לחדש גם מבחינת עיצוב נוספו המון כפתורים ופונקציות לא הכרחיות, העיצובים אכן מרשימים ויפים, מסכי מגע, חוגות וכו'... אבל באמת שלא צריך את כל זה.

גם עם חדשנות אפשר לשלב פשטות, תראו את המכשיר הנפלא הזה של סמסונג:

גם יפה וגם עושה את העבודה בקלות ובפשטות.

בקיצור, אם סמארטפון יכול לעבוד עם מספר מועט של כפתורים, אין סיבה שמכשיר כל כך פשוט ושימושי באופן יומיומי וקצת פחות מורכב מסמארטפון לא יהיה נעים וידידותי למשתמש.

חימום נעים.